PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186906}
7,5 80 088
ocen
7,5 10 1 80088
7,1 24
oceny krytyków
Volver
powrót do forum filmu Volver

...z Almodovarem ostrym w formie i treści ("Prawo pożądania"), jak i łagodniejszym ("Wszystko o mojej matce", "Volver"), ale zawsze jego filmy są świetnie
wyreżyserowane, z wiarygodnymi i dającymi się lubić postaciami, poruszające różnorakie problemy dotyczące naszego życia. "Volver" do tej pory
najbardziej mi się podobał. To film niezwykle ciepły, bardzo inteligentny, dający do myślenia. A do tego z perfekcyjnym wyczuciem Hiszpana w reżyserii
oraz, przede wszystkim, bezbłędnym aktorstwem - wszystkie aktorki bezapelacyjnie zasłużyły na zbiorową nagrodę w Cannes. Zwłaszcza Penelope Cruz.
Po rolach w "Vicky Cristina Barcelona" Woodego Allena oraz wyżej wymienionych produkcjach Almodovara stwierdzam, że to nie tylko przecudna nimfa z
urody, ale że jest to przede wszystkim bardzo utalentowana osoba w swoim fachu. Ale w sumie nie ma się co dziwić, że tutaj postacie płci pięknej są tak
wiarygodne, ludzkie i ciepłe, bo aktorki je odtwarzające grają w końcu ni mniej ni więcej tylko siebie - czyli w stu procentach prawdziwe kobiety. A rzadko
kto z facetów rozumie je tak dobrze jak właśnie Pedro Almodovar. Jeśli jesteś facetem i chcesz naprawdę zrozumieć płeć przeciwną obejrzyj sobie ten
film.10/10.

dejwid_filmweb

Powiedz mi w jakim klimacie jest ten film? Do jakiego byś go porównał? Z góry dzięki za odpowiedż :-)

ocenił(a) film na 10
Justa712

Trudno go z jakimkolwiek filmem porównywać, ponieważ Almodóvar jest pod względem tego wszystkiego co napisałem jedyny w swoim rodzaju i ciężko go podrobić. Po prostu musisz film zobaczyć i to wszystko sama poczuć. A jako, że jesteś kobietą chyba tym bardziej nie będziesz miała z tym kłopotu. Ja powiem szczerze - zasiadałem do oglądania "Volvera" bez entuzjazmu. Wydawało mi się, że będę musiał bardzo wysilać się, a by zrozumieć ten obraz, cały czas zastanawiać się o co reżyserowi chodziło, po prostu bałem się, że będzie to produkcja trudna w odbiorze. A tu niespodzianka - film od razu mnie zaczarował, "ocieplił" i wciągnął. Od razu też załapałem, co Almodóvar chce poprzez niego przekazać : )

dejwid_filmweb

To zachęciłeś mnie do obejrzenia, dzięki za odpowiedź, przeraża mnie najbardziej 2-godzinny seans :D
Pozdrawiam :)

dejwid_filmweb

Jeszcze małe pytanie: Gdzie oglądałeś film Przełamując fale? Bo mam na niego ochotę :P

ocenił(a) film na 10
Justa712

Ściągnąłem. Nie powiem skąd, bo pewnie mi usuną komentarz. Ale zobacz na Kinomaniaku lub E - kino TV : )

dejwid_filmweb

Mądrze napisane :) - popieram w całej rozciągłości!
Almodóvar niezmiennie wyróżnia się na tle innych reżyserów tym, że eksponuje swoją sympatię do człowieka jakim by on nie był.
Postaci w jego filmach nigdy nie są pozbawione pierwiastka człowieczeństwa, ciepła i ujmującej zwyczajności. Pedro może eksperymentować
z formą czy środkami wyrazu ale konsekwentnie pochyli się nad ludzkim życiem - zrobi to w sposób wnikliwy i serdeczny. To jest ujmujące!

dejwid_filmweb

Też lubię ten film, a Almodovara uwielbiam! Tak samo uważam, że kocha, zna, rozumie i lubi kobiety oraz akceptuje je ze wszystkimi zaletami i wadami.
Ja od razu poznaję Jego filmy po kolorach, niesamowitych tragikomicznych scenach i oczywiście skomplikowanych acz oczywistych, splątanych wątkach. Nie trudno też w wielu zauważyć prześliczną Penelopę i uroczą Carmen Maura.
Rozbraja mnie, że Almodovar każdego tak rozkosznie usprawiedliwia i nigdy nie ocenia.
Volver ma to wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones